W niedzielę głosujemy na kandydatki kandydatów z listy Lewicy!

Szanowni Państwo,

Drodzy Wyborcy!

Za kilkadziesiąt godzin idziemy do urn.

Słyszymy, że to historyczne wybory, niemal jak w roku 1989. Tyle, że wtedy otwieraliśmy drzwi naszego domu na Europę, teraz możemy je przymknąć. Brzmi to paradoksalnie – przecież jesteśmy już w Unii Europejskiej…

To prawda, ale nie zapominajmy, że gdyby dziś przyszło nam starać się o to, mielibyśmy trudności.

Unia bowiem, to nie tylko „mieć”, ale także „być”. To nie tylko nowoczesna, sprawna gospodarka, bogata infrastruktura i szczodra polityka socjalna, ale też fundamentalne dla państw demokratycznych wartości: prawa człowieka, niezależne sądy, wolne media.

Dlatego w niedzielę będziemy decydowali nie tylko o tym, kto zapełni sejmowe i senackie fotele. Tym razem chodzi też o to, jakie europejskie wartości wniosą do polskiego parlamentaryzmu nasi wybrańcy.

Ja gorąco proszę Państwa o oddawanie głosów na kandydatki i kandydatów Komitetu Wyborczego Sojusz Lewicy Demokratycznej, na kandydatów z listy nr 3.

Lewica jest ugrupowaniem na wskroś proeuropejskim. Wprowadziła nas do europejskiej wspólnoty i sumiennie przestrzega europejskich reguł – z przekonania, a nie dlatego, że „tego się od nas wymaga”.

Kandydaci KW Sojusz Lewicy Demokratycznej, to ludzie nowocześni, otwarci na świat. Ponieważ sercem jestem związany z Ziemią Lubuską i Pomorzem Zachodnim, które reprezentuję w Parlamencie Europejskim, to oczywiście kandydatów z tego regionu wspieram i polecam Państwa szczególnej uwadze. To mieszanka młodości i doświadczenia, uczciwości i rzetelności.

Kandydaci KW Sojusz Lewicy Demokratycznej prowadzili kampanię uczciwą, merytoryczną. Nie posługiwali się podsłuchami, nieprawdą, sądy nie skazywały ich za kłamstwa wyborcze. Grają fair.

Proszę pamiętać: KW Sojusz Lewicy Demokratycznej, lista nr 3!