Święto 1 Regionalnej Bazy Logistycznej

W sobotę, 25 sierpnia, miałem przyjemność gościć w Wałczu. Okazją było Święto 1 Regionalnej Bazy Logistycznej, podczas którego Baza otrzymała to, co dla każdej jednostki wojskowej jest najważniejsze – sztandar. W życiu wojska jest to uroczystość niezwykłej wagi – sztandar wręcza się jeden raz, a służy pod nim długo ku chwale oręża polskiego.
Wojska logistyczne, to formacja, która wchodzi na teren planowanych działań, jako pierwsza, a schodzi, jako ostatnia. Rola logistyki jest decydująca i rosnąca, wojsko korzysta także z infrastruktury cywilnej. W latach 2021-2027 Unia Europejska planuje 6,5 mld. euro na dostosowanie infrastruktury cywilnej dla potrzeb armii. Część z tych środków może trafić do 1 Regionalnej Bazy Logistycznej.
Mam nadzieję, że tak właśnie się stanie, że pieniądze unijne przyczynią się do wzbogacenia i unowocześnienia infrastruktury Wałcza z myślą o potrzebach wojska. Życzę tego zarówno żołnierzom i pracownikom cywilnym, jak i władzom Wałcza. Przy okazji słowa szacunku kieruję do byłych żołnierzy Wojska Polskiego. Niechaj 1 Regionalna Baza Logistyczna zapisze się godnie w tradycji Wojska Polskiego, niech będzie dumą Wałczan.